Nazovite Tajništvo i učlanite se u našu udrugu

Poštovani članovi Hrvatskoga kulturnog vijeća (i oni koji će to tek postati), posebno nam je drago izvijestiti kako je u veljači ove godine, zahvaljujući financijskoj podršci jednoga našega člana koji je želio ostati anoniman, ponovno uspostavljeno Tajništvo HKV-a. Našu tajnicu Irenu Šupuković je telefonski moguće dobiti svaki radni dan na +385-1-481-00-47.

Za daljnji razvoj Udruge posebno nam ja važno proširenje članstva. Zato molimo sve zainteresirane čitetelje Portala Hrvatskoga kulturnog vijeća koji još uvijek nisu naši članovi da nazovu Tajništvo i ostave svoje osnovne podatke za ispunjavanje pristupnicu.

- Postanite članom - nazovite +385-1-481-00-47

O uspostavi Tajništva izvješćujemo s odgodom zato što smo ovaj dio vremena od osnutka HKV logoTajništva ponajviše proveli pokušavajući „nadoknaditi zaostatke“. Naime, iako je entuzijazam naših volontera tijekom svih ovih godina bio doista izniman, nije uspio u svemu nadomjestiti profesionalni angažman i sustavan rad. Trebalo je prikupiti na jedno mjestu svu dokumentaciju o udruzi, dokumentaciju o prethodnom radu i ostvarenim projektima, utvrditi sve u međuvremenu nastale promjene i o tom izvijestiti sve potrebne institucije i urede, osmisliti novi program rada, pratiti raspisivanje natječaja na koje bi se udruga mogla prijaviti, prirediti natječajnu dokumentaciju, otpočeti s ažuriranjem knjige članova i sl.

Rad Tajništva

Program Tajništva HKV-a sastoji se prvenstveno od neposrednog kontakta s našim članovima i svim pojedincima i udrugama koje se bave srodnim aktivnostima;Telefonrada na zadanim aktivnostima Udruge te njezinoj konsolidaciji; rada na osnaživanju programskih aktivnosti Udruge, napose na području kulture i sektora civilnog društva; rada na osnaživanju članstva, s naglaskom na mlađe naraštaje; te od praćenja natječaja i javnih poziva, pripremanja natječajneTajništvoZa sve informacije, upite, prijedloge, obavijesti i promjene (posebice promjene adresa stanovanja, telefonskih brojeva i adresa e-pošte članova HKV-a) obratite se kolegici Ireni Šupuković: Tajništvo Hrvatskoga kulturnog vijeća, Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite., 01/4810-047 dokumentacije i prijava na natječaje za koje Udruga ispunjava uvjete.

Cilj je putem javnih natječaja i poziva (Grada Zagreba, ministarstava, Vladinih ureda, fondova EU-a i sl.) te od godišnjih članarina i donacija osigurati dovoljna financijska sredstva kako bi Udruga mogla nesmetano raditi na svojim programskim zadatcima, ali i intenzivirati rad Udruge, učiniti ju vidljivijom, prepoznatljivom i više uključenom u svakodnevna kulturna i ina zbivanja, okupiti naše članove, još više ih uključiti u rad i omogućiti im lakšu međusobnu komunikaciju i suradnju, ali i lakšu komunikaciju prema javnosti i državnim tijelima, tj. njihovo aktivno sudjelovanje u promicanju hrvatske kulture i u radu na dobrobit RH.

U tom vas smislu izvješćujemo da smo se u ovoj godini sa svojim programima i projektima već prijavili na nekoliko natječaja za sufinanciranje aktivnosti naše udruge i našeg portala (nadamo se dobrim rezultatima!), prijavili smo se i na javni natječaj Grada Zagreba za dodjelu gradskih prostora na korištenje udrugama, predložili smo naše kandidate za članove kulturnih vijeća pri Ministarstvu kulture, organizirali smo već nekoliko predstavljanja knjiga, u lipnju je priređen međunarodni stručni skup pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Kolinde Grabar Kitarović i uz potporu Središnjega državnog ureda za Hrvate izvan RH te Hrvatske matice iseljenika, planira se objava jednoga zbornika, pokušavamo ostvariti čvršće kontakte s našim iseljenicima, a nastojimo obnoviti i naše članstvo te ga obogatiti novim i aktivnim članovima.

Za sve informacije, upite, prijedloge, obavijesti i promjene (posebice promjene adresa stanovanja, telefonskih brojeva i adresa e-pošte članova HKV-a) obratite se kolegici Ireni Šupuković: Tajništvo Hrvatskoga kulturnog vijeća, Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite., 01/4810-047.

(hkv)

Pet, 17-09-2021, 15:18:18

Komentirajte

Zadnji komentari

Kolumne

Telefon

Radi dogovora o prilozima, Portal je moguće kontaktirati putem Davora Dijanovića, radnim danom od 17 do 19 sati na broj +385-95-909-7746.

Poveznice

Snalaženje

Kako se snaći?Svi članci na Portalu su smješteni ovisno o sadržaju po rubrikama. Njima se pristupa preko glavnoga izbornika na vrhu stranice. Ako se članci ne mogu tako naći, i tekst i slike na Portalu mogu se pretraživati i preko Googlea uz upit (upit treba upisati bez navodnika): „traženi_pojam site:hkv.hr".

Administriranje

Pretraži hkv.hr

Kontakti

KONTAKTI

Telefon

Telefon Tajništva
+385 (0)91/728-7044

Elektronička pošta Tajništva
Elektronička pošta Tajništva
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

Elektronička pošta UredništvaElektronička pošta Uredništva
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Copyright © 2021 Portal Hrvatskoga kulturnog vijeća. Svi sadržaji na ovom Portalu mogu se slobodno preuzeti uz navođenje autora i izvora,
gdje je izvor ujedno formatiran i kao poveznica na izvorni članak na www.hkv.hr.
Joomla! je slobodan softver objavljen pod GNU Općom javnom licencom.

Naš portal rabi kolačiće radi funkcionalnosti i integracije s vanjskim sadržajima. Nastavljajući samo pristajete na tehnologiju kolačića, ali ne i na razmjenu osobnih podataka.